Fedezd fel a vaporizerek sokszínűségét
Ebben a cikkben olyan gyógynövényeket mutatunk be nektek melyeket lehet párologtatni a gyógynövény vaporizátorokba. A listán szereplő növények közül többet is már régóta használnak aromaterápiás célra.
Tudtad, hogy a száraz növény vaporizereket más gyógynövényekkel is használhatod, nemcsak kannabisszal? Valójában tucatnyi gyógynövény létezik, amelyeket vaporizálni lehet. Lehet, hogy néhányat közülük már most is a konyhaszekrényedben tartasz.
Az aromaterápia az illóolajok terápiás és holisztikus célú használata. Ezt egy fito-inhalációnak nevezett folyamat során lehet végezni. A vaporizereket arra is használhatod, hogy különböző növényekből és gyógynövényekből illóolajokat nyerj ki és inhalálj. Bár egyesek úgy vélik, hogy különböző tünetek vagy betegségek kezelésére is alkalmazható, erősen ajánljuk, hogy konzultálj orvossal és aromaterapeutával, mielőtt ezekkel a gyógynövényekkel saját magadat kezelnéd.
Ne feledd, hogy a kannabisz mellé gyógynövényeket is keverhetsz, hogy új aromás elemet adj a vaporizeres élményeidhez.
Bazsalikom: Egy gyakran használt fűszernövényt az ételek ízesítésére is használnak, de sokan megfázás és emésztési tünetek kezelésére, valamint hangulatuk javítására is alkalmazzák. A bazsalikom vaporizálása ideális reggel és délután. Linaloolt tartalmaz, ami egy terpén, amely különböző kannabisz fajtákban is megtalálható. Jól vaporizálható 130°C-on (266°F).
Kék lótusz: A vízililiomként vagy szent kék liliomként is ismert növény az aporphin nevű alkaloidot tartalmazza, amelyet pszichoaktívnak tartanak. A kék lótusz vaporizálása enyhén nyugtató hatást eredményez. Fontos megjegyezni, hogy bizonyos országokban, mint például Lengyelországban, Oroszországban és Lettországban, a birtoklása illegális. A kék lótusz a legjobban 125°C-on (257°F) vaporizálható.
Macskamenta: A mulungu macskamentát történelmileg Kínában és Európában különféle egészségügyi problémák kezelésére használták (emberek által). Azt mondják, hogy a macskamenta vaporizálása relaxáló és enyhén eufórikus hatásokat vált ki. Úgy vélik, hogy javítja a hangulatot, és szélsőséges esetekben nevetőgörcsöket idézhet elő, hasonlóan a kannabiszhoz. Az ajánlott vaporizálási hőmérséklete 150°C (302°F).
Kamilla: Az aromaterápiában az egyik legnépszerűbb gyógynövény mindig is a kamilla volt nyugtató tulajdonságai miatt. Sokan használják, hogy megnyugodjanak és elaludjanak. A kamillát 125°C-on (257°F) érdemes vaporizálni.
Kávé: A kávébabokat is lehet vaporizálni. Koffeint tartalmaznak, amelyről ismert, hogy serkenti az agyat és a központi idegrendszert. A kávé erős aromájáról híres, és vaporizálható, ha egy kis élénkítésre van szükséged, vagy alternatívaként a kávéivás helyett. A kávé vaporizálására javasolt hőmérséklet 200°C (392°F).
Eukaliptusz: Ez a gyógynövény Ausztráliából származik, és állítólag segít a stressz kezelésében, valamint antibakteriális tulajdonságokkal rendelkezik. Az eukaliptuszt megfázás, influenza és tüdőfertőzések kezelésére is használták. Az állítólagos jótékony hatásai mellett kellemes illatot is áraszt. Az eukaliptuszt a legjobban 130°C-on (266°F) lehet vaporizálni
Zöld tea: Ez a hagyományos, kínai kultúrában gyökerező gyógynövény szintén vaporizálható. A kávéhoz hasonlóan a zöld tea is tartalmaz koffeint, amelyről úgy tartják, hogy segít enyhe fájdalmak és depresszió kezelésében. Vaporizáláskor a zöld tea több koffeint szabadít fel, mint amikor megisszuk, ami állítólag energialöketet biztosít. A zöld tea jól vaporizálható 185°C-on (365°F).
Hibiszkusz: A hibiszkusz, amely összetett aromájáról és ízéről ismert, leggyakrabban tea készítéséhez használatos. Flavonoidokat tartalmaz, amelyek állítólag serkentik az anyagcserét és segítenek a szorongás kezelésében. Vaporizálása nem termel koffeint, de különféle antioxidánsokat és C-vitamint tartalmaz. A hibiszkusz vaporizálására javasolt hőmérséklet 175°C (347°F).
Komló: A komló a kannabisz családjába tartozó virágos növény, és hasonlóan a kannabiszhoz, különféle aromás terpéneket tartalmaz. Leginkább a sör jellegzetes ízéért felelős, de vaporizálva enyhe eufórikus hatást is kiválthat, bár nem okoz részegséget. Számos különböző típusú komló létezik, mindegyiknek megvan a saját ízprofilja, de általában a legjobban 200°C-on (392°F) vaporizálhatók.
Levendula: Ez a gyógynövény édes és virágos illatáról ismert, és nyugtató hatása miatt népszerű. A levendulát gyakran vaporizálják fájdalomcsillapításra és az álmatlanság kezelésére. Emellett antibakteriális tulajdonságokkal is rendelkezik. A levendula jól vaporizálható 125°C-on (257°F).
Citromfű: Az emberek emésztési problémák és belső sebek kezelésére használták a citromfüvet. Emellett állítólag segít az izmok ellazításában, a hangulat javításában és az alvási szokások javításában is. A citromfüvet 142°C-on (288°F) érdemes vaporizálni.
Golgotavirág: Egy újabb gyógynövény, amelyet nyugtató tulajdonságai miatt használnak. A golgotavirág vaporizálva szedatív hatást fejt ki. Fájdalomcsillapításra és függőség kezelésére is alkalmazták. A golgotavirágot a legjobban 150°C-on (302°F) lehet vaporizálni.
Borsmenta: Friss aromájáról és hűsítő ízéről ismert borsmentát gyakran ajánlják megfázás és testfájdalmak enyhítésére. Azt mondják, hogy hasonló energialöketet ad, mint a koffein. A borsmenta vaporizálására javasolt hőmérséklet 170°C (338°F).
Kakukkfű: Ezt a gyógynövényt általában konyhai célokra használják, de néhányan mellkasi megfázás kezelésére is vaporizálják. Emellett antibakteriális tulajdonságairól is ismert. A kakukkfüvet nem szabad 150°C-nál (302°F) magasabb hőmérsékleten vaporizálni.
Zsálya: Különböző kultúrák úgy vélik, hogy a zsályának spirituális tisztító tulajdonságai vannak. Vaporizálva állítólag javítja az agyműködést és az emésztést. A zsálya 190°C-on (374°F) vaporizálható legjobban.
Orbáncfű: Ezt a gyógynövényt homeopátiás szerként használják depresszió kezelésére. Az orbáncfüvet általában kapszula formájában fogyasztják, de vaporizálva is használható, 150°C-on (302°F).
Macskagyökér: Ezt a gyökeret alvást segítő szerként, fájdalomcsillapításra és stressz csökkentésére használták. Vaporizálva hasonló hatást fejt ki, mint a levendula. A macskagyökér legjobban 150°C-on (302°F) vaporizálható.
Yerba mate: Leginkább teák és italok készítéséhez népszerű. Vaporizálásra is használják, és állítólag növeli az energiaszintet és javítja az általános hangulatot. A yerba mate-t ideálisan 150°C-on (302°F) érdemes vaporizálni.
*források:
https://vaping360.com/learn/dry-herbs-that-can-be-vaped/
https://www.canatura.com/a/20-legal-herbs-that-you-can-vaporize-during-aromatherapy